На crtežu su prikazani najveći izvori gubitaka toplote kotla. Toplotna energija koja izlazi iz dimnog sistema često je najveći izvor gubitaka energije goriva i sastoji se od gubitaka goriva koji direktno nisu učestvovali u sagorevanju i skrivenih gubitaka toplote (gubitak zagrejanog vazduha koji nije učestvovao u sagorevanju). Ovo se dešava zbog narušavanja odnosa Goriva i Vazduha u komori za sagorevanje. Ako postoji nedovoljno vazduha, deo goriva ne učestvuje u procesu sagorevanja i izlazi kroz dimnjak. Ako pak ima suviška vazduha, on se zagreva u komori za sagorevanje i takođe izlazi kroz dimnjak ne učestvujući u reakciji, već jednostavno uzimajući toplotu. Određeni gubitak dimnih gasova je neizbežan, međutim, podešavanje opreme uz pomoć gasnog analizatora značajno smanjuje ovaj izvor toplotnih gubitaka i štedi troškove goriva poboljšavajući efikasnost sagorevanja.
Dakle, pri potrošnji gasa od 500 kubnih metara mesečno i ceni gasa od 35 dinara, ušteda će iznositi 875 dinara.
Dakle, pri potrošnji gasa od 1000 kubnih metara mesečno i ceni gasa od 35 dinara, ušteda će iznositi 1750 dinara
Ugljen-monoksid, sumpor-dioksid i azot-oksid su neželjene emisije koje su povezane sa sagorevanjem ugljovodonika. Ove supstance su toksične, doprinose kiselom kišom i smogu, i na kraju mogu izazvati probleme sa disanjem. Državne i lokalne ekološke agencije kontrolišu emisije ovih zagađujućih supstanci. Analiza sagorevanja se sprovodi radi praćenja formiranja toksičnih i kiselim kišama i emisija, kako bi se pridržavale državnih i lokalnih standarda
Smanjenje emisije opasnih i štetnih supstanci
Ekonomija potrošnje gasa
Pravilna praksa tehničkog održavanja opreme, uključujući analizu sagorevanja, omogućava stručnjaku da potpuno proveri i održava radne karakteristike opreme za bezbedan i efikasan rad. Većina proizvođača kotlova, peći i drugih uređaja preporučuje sprovođenje analize dimnih gasova najmanje jednom mesečno. Podešavanja koja utiču na sagorevanje će vremenom varirati. Vremenski uslovi i sezonske promene temperature i pritiska mogu dovesti do toga da višak vazduha u sistemu varira za nekoliko procenata. Smanjenje viška vazduha može, pak, dovesti do brzog povećanja visokotoksičnog monoksida ugljenika i eksplozivnih gasova, što će brzo pogoršati bezbednost i efikasnost sistema. Nizak potisak dima u dimnjaku takođe može dovesti do toga da se ti dimni gasovi nakupljaju u komori za sagorevanje ili ispuštaju u prostoriju. Prekomerni potisak dima u dimnjaku može izazvati turbulencije u sistemu. To može ometati potpuno sagorevanje, kao i uvlačenje eksplozivnih gasova u dimnjak ili upaljenje plamena i oštećenje komore za sagorevanje i izmenjivača toplote.
Bezbednost i Produženje životnog ciklusa opreme
Poslati cenovnik
Unesite kontakt informacije i mi ćemo vam poslati cenovnik