Za šta su potrebni gasni analizatori?

Ekonomija potrošnje gasa
Očuvanje prirode
Trajnost opreme
На crtežu su prikazani najveći izvori gubitaka toplote kotla. Toplotna energija koja izlazi iz dimnog sistema često je najveći izvor gubitaka energije goriva i sastoji se od gubitaka goriva koji direktno nisu učestvovali u sagorevanju i skrivenih gubitaka toplote (gubitak zagrejanog vazduha koji nije učestvovao u sagorevanju).
Ovo se dešava zbog narušavanja odnosa Goriva i Vazduha u komori za sagorevanje. Ako postoji nedovoljno vazduha, deo goriva ne učestvuje u procesu sagorevanja i izlazi kroz dimnjak. Ako pak ima suviška vazduha, on se zagreva u komori za sagorevanje i takođe izlazi kroz dimnjak ne učestvujući u reakciji, već jednostavno uzimajući toplotu.
Određeni gubitak dimnih gasova je neizbežan, međutim, podešavanje opreme uz pomoć gasnog analizatora značajno smanjuje ovaj izvor toplotnih gubitaka i štedi troškove goriva poboljšavajući efikasnost sagorevanja.

  • Dakle, pri potrošnji gasa od 500 kubnih metara mesečno i ceni gasa od 35 dinara, ušteda će iznositi 875 dinara.
  • Dakle, pri potrošnji gasa od 1000 kubnih metara mesečno i ceni gasa od 35 dinara, ušteda će iznositi 1750 dinara





Ugljen-monoksid, sumpor-dioksid i azot-oksid su neželjene emisije koje su povezane sa sagorevanjem ugljovodonika. Ove supstance su toksične, doprinose kiselom kišom i smogu, i na kraju mogu izazvati probleme sa disanjem.
Državne i lokalne ekološke agencije kontrolišu emisije ovih zagađujućih supstanci. Analiza sagorevanja se sprovodi radi praćenja formiranja toksičnih i kiselim kišama i emisija, kako bi se pridržavale državnih i lokalnih standarda

Smanjenje emisije opasnih i štetnih supstanci
Ekonomija potrošnje gasa
Pravilna praksa tehničkog održavanja opreme, uključujući analizu sagorevanja, omogućava stručnjaku da potpuno proveri i održava radne karakteristike opreme za bezbedan i efikasan rad.
Većina proizvođača kotlova, peći i drugih uređaja preporučuje sprovođenje analize dimnih gasova najmanje jednom mesečno. Podešavanja koja utiču na sagorevanje će vremenom varirati. Vremenski uslovi i sezonske promene temperature i pritiska mogu dovesti do toga da višak vazduha u sistemu varira za nekoliko procenata. Smanjenje viška vazduha može, pak, dovesti do brzog povećanja visokotoksičnog monoksida ugljenika i eksplozivnih gasova, što će brzo pogoršati bezbednost i efikasnost sistema. Nizak potisak dima u dimnjaku takođe može dovesti do toga da se ti dimni gasovi nakupljaju u komori za sagorevanje ili ispuštaju u prostoriju. Prekomerni potisak dima u dimnjaku može izazvati turbulencije u sistemu. To može ometati potpuno sagorevanje, kao i uvlačenje eksplozivnih gasova u dimnjak ili upaljenje plamena i oštećenje komore za sagorevanje i izmenjivača toplote.

Bezbednost i Produženje životnog ciklusa opreme

Kontakti

Phone: +381 65 2288-550
Phone: +381 64 1650-412
Email: goran.kipa@gmail.com
            nebojsa.kipa@gmail.com
Arhitekte Ilkića 14
11090 Beograd

Made on
Tilda